MEDIA

MATERIAŁY PRASOWE

PobierzMateriały prasowe PobierzZdjęcia  PobierzZwiastun

POWIEDZIELI O NAS

Dla mnie jest to szalenie ciekawy projekt. W czasie pokazu towarzyszyły mi bardzo duże emocje, także dlatego, że nie oglądałem scenografii – widziałem prawdę. Z wielką niecierpliwością czekam na film „Powstanie Warszawskie”.

- Allan Starski, scenograf, laureat Oskara


Będziecie mieli Państwo do czynienia z czymś niezwykle wstrząsającym i fascynującym. To wszystko, co zobaczycie na filmie: życie, radość, płacz i śmierć, zdarzyło się naprawdę. Zdarzyło się w Warszawie. Jest to przedsięwzięcie bez precedensu, pod każdym względem bardzo udane: historycznym i artystycznym. Jestem przekonana, że film wywoła ogromne zainteresowanie na całym świecie. Cieszę się, że mogliśmy włączyć się w ten projekt, który na pewno będziemy wspierać przy jego międzynarodowej promocji.

- Dyrektor PISF - Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Agnieszka Odorowicz


To dla mnie wzruszające, że ta chwila została uwieczniona w filmie, jaki ja byłem wtedy dumny! Zdobyliśmy komendę niemieckiej policji i zabraliśmy broń!

- Prof. Witold Kieżun ps. Wypad, o swoim udziale w filmie

Authenticity was paramount. Filmmakers recorded sound at a firing range shooting from the same kinds of weapons seen in the film. Lip-reading experts studied the footage, allowing actors to give people in the movie a voice. Historians consulted surviving fighters and pored through thousands of old pictures to get the right color and shade in every garment, object and place.

- Washington Post, sierpień 2013

The scenes are as riveting as any Hollywood war movie. But they are snippets of historical footage from the 1944 Warsaw Uprising, enhanced by modern coloring and sound techniques – and turned into a film.

- Daily Mail, sierpień 2013

Siłą filmu jest kolor i dźwięk, które towarzyszą obrazom z ulicznych walk i codziennego życia tamtych dni (…). Efektem zespołowej pracy jest 90-minutowy film, który ukazuje Powstanie z niespotykanym dotąd realizmem.

- Rzeczpospolita, 7 sierpnia 2013

Fascynujący film o Powstańcach.  

- Polska Dziennik Zachodni, 31 lipca 2013          

Jedyny taki film o Powstaniu.

- Gazeta Polska Codziennie, 31 lipca 2013

Powstańcze kroniki w kolorze. Historia zyskała nowy wymiar.

- Tvnwarszawa.pl, 30 lipca 2013